Farské oznamy 6.12.2020 – 13.12.2020

6.12.                   Nedeľa 7.30     Za farníkov                                                                  9.00    + Emil a Mária a rodičia z oboch strán 2. ADVENTNÁ NEDEĽA
7.12.                   Pondelok                   ——————   SV. AMBRÓZA, BIS. A UČ. CIR., SPOM.
8.12.                   Utorok 8.00    Na úmysel ordinára                                      18.00  Za farníkov   NEPOŠKVRNENÉ POČATIE PANNY MÁRIE, SLÁVNOSŤ
9.12.                   Streda 17.00    + Jozef Kováč                      FÉRIA
10.12.                 Štvrtok 17.00    + Adolf a Mária Tibenskí a rodičia

11.12.                 Piatok 17.00   + Štefan Radimák, manž. Magdaléna, zať Valentín a vnučka Ingrid                      FÉRIA
12.12.                  Sobota 8.00              ——————-                    FÉRIA
13.12.           Nedeľa 7.30     Za farníkov                                                                  9.00    + Ladislav Gál ( 5. výr. )   3. ADVENTNÁ NEDEĽA

• Verejné bohoslužby sú dovolené s obmedzenou účasťou veriacich na 50% kapacity kostola. Táto kapacita sa odvodzuje z počtu miest na sedenie. Nie je dovolené státie, a keďže naďalej platí zákaz verejného zhromažďovania, nie je dovolené ani státie vonku pred bránou kostola počas svätej omše. Treba zachovať nosenie rúšok a šachovnicové sedenie. Prosím teda, aby ste pri svojom rozhodnutí ísť na sv. omšu, brali do úvahy tieto skutočnosti, ako i malú kapacitu nášho kostola. Naďalej platí dišpenz od povinnosti účasti na nedeľnej sv. omši. Konferencia biskupov vyzýva veriacich, ktorí patria do rizikových skupín, aby ešte zatiaľ zvážili účasť na sv. omši.
  • V tomto týždni sú zimné kántrové dni: streda, piatok a sobota. Modlíme sa a postíme na úmysel: za zachovanie mieru a za upevnenie rodín. Záväzný je jeden z tých dní.
  • Spovedanie k Vianociam: priebežne počas celého adventu približne polhodinu pred sv. omšami, v nedeľu medzi prvou a druhou sv. omšou. Je možné vyspovedať sa v prípade potreby aj po sv. omši.